KENDİ DENİZİMİZİ YAPIYORUZ

Hem büyükler hem de minikler için yaz mevsiminin en sevilen tatil aktivitesi şüphesiz denize gitmek oluyor. Ailelerin çoğunun tatilde olduğu – ya da tatil planı yaptığı şu günlerde

miniklerle birlikte yapabileceğiniz deniz temalı aktiviteler hazırladık. Kendi denizini yaratmak isteyenler için çok eğlenceli bir çalışma…

Neye ihtiyacınız olacak?

Karton kutu

Boya

Elişi kağıdı

Misina

Yulaf

Yapıştırıcı

Makas

Şablonlar deniz_canlilari.pdf

Nasıl yapılır?

Bu aktivite için  öncelikle deniz olarak kullanacağımız kutuyu hazırladık. Sonra deniz canlılarının çıktısını alıp boyadık. Bu canlıları kalın bir kartona yapıştırdık ve kestik. Son olarak misinayla kutuya astık. Biraz zor bir aktivite fakat çok zevkli. Sonuç da gerçekten etkileyici.

1. Öncelikle deniz olarak kullanacağınız kutuyu hazırlayın. Biz Kidolindo’nun kutusunu kullandık. Sizler ayakkabı kutusu kullanabilirsiniz. Kutunun içerisini elişi kağıdı ile kaplayın. İsterseniz boyama da yapabilirsiniz.

1AB

2. Deniz canlılarının çıktısını alıp ve boyayın. Hazırladığınız resimleri kartona yapıştırdıktan sonra kesin.

02

3. Deniz tabanı için kutunun alt kısmına bol miktarda yapıştırıcı sürün. Üzerine yulafı ince bir katman halinde dökün ve kurumaya bırakın. İsterseniz yulaf yerine elişi kağıtlarını küçük parçalara ayırıp yapıştırma yaparak da hazırlayabilirsiniz.

4. Şimdi tüm parçaları birleştirebilirsiniz. Yüzmesini istediğiniz canlıları misina yardımıyla kutunun tavanına yerleştirin. Yeri de tamamladıktan sonra deniziniz hazır.