YAPIŞKANLI KAĞITTAN YENİ YIL AĞACI

yapiskan_kagittan_yeniyil_agaci

Bu yıl çam ağacı olarak değişik bişeyler denemek isteyenler için güzel alternatifler seçtik.  Miniklerle birliktte harika zaman geçireceğiniz bir aktivite yapmaya ne dersiniz?

Nelere İhtiyacınız Olacak?

– Yeşil renkte yapışkanlı kağıt (büyük bir rulo)

– Selobant

– Renkli evalar veya çift taraflı elişi kağıtları

– Siyaj keçeli kalem

Nasıl Yapılır?

– Ağacınızın boyutlarını belirleyerek işe başlayın. Miniklerin rahatlıkla süsleyebilmesi için kendi boylarına uygun bir ebat belirlemenizi tavsiye ederiz.

Boyut belirledikten sonra sıra ağacınızın enini ayarlamaya geldi. Yapışkanlı kağıtların enleri genellikle 60cm oluyor. Ağacınızın eni daha geniş olsun istiyorsanız aynı genişlikte bir parça daha kesin. Bu iki parçayı yeşil tarafları size dönük olacak şekilde yanyana yere serin. Şefaf bantla düzgün bir biçimde birleşecek şekilde sabitleyin.

Sonra birleştirdiğiniz yerden yeşil taraflar içte kalacak şekilde katlayın. Parçalardan bir tanesine yeni yıl ağacınızın yarısını çizin. Ve makasla kesin.  Böylece diğer parça da simetrik biçimde hazır olacak ve bir çam ağacı elde edeceksiniz.

Şimdi ağacınızı cama yerleştirebiliriniz. Ağacın üst kısmındaki yapışkanı bir miktar açarak camda yerleştirmek istediğiniz yere sabitleyin. Daha sonra yapışkanı çok yavaş ve dikkatli biçimde aşağıya doğru çekerek yapıştırmaya devam edin. İçerisinde hava kabarcıkları kalmamsı için dikkatli olmalısınız. Son olarak ağacınızın

gövdesi için kahveregi evadan bir parça kesin ve yağıştırın.

Fotoğraflarda malzeme olarak eva kullanılmış. Ancak isterseniz çift taraflı elişi kağıtlarından da kullanabilirsiniz. Süsleömeler için farklı boylarda ve büyüklüklerde şekliller kesin. (Yuvarlak, kare, yıldız vs). Yuvarlak şekillder için farklı fincanlar kullanabilirsiniz. Süsleriniz de hazır olunca işin en keyfili kısmına geçip ağacınızı dekore edin.