BONCUKLARLA SÜSLEMELER

Boncuk ve şönil ikilisi miniklerle aktivite yapmak için çok uygun malzemeler. Çocuklar şönili minik elleriyle kolaylıkla şekillendirebiliyorlar. Boncuklar da şönile rahatlıkla dizilebiliyor. Şimdi bu ikiliyi kullanarak yeni yıl ağaçlarımıza güzel süslemeler yapabiliriz.

Nelere İhtiyacınız Olacak?
– Renkli şöniller
– Renkli boncuklar

Nasıl Yapılır?

Yıldız için:
Şönile bonzukları dizin. (Bu işlemi bir kerede bitirmeyin.) Yıldızın her köşesi için biraz boşluk bırakın. Şönile yıldızı şeklini verdikten sonra iki ucu birleştirin. Burası yıldızın üst kısmı olacak. Yıldızı ağaca asabilmek için küçük bir parça şönili üst kısmına dolayıp kanca şeklini verin.

Baston şeker için:
Kırmızı veya beyaz bir şönil alın. Bir kırmızı bir beyaz olacak şekilde boncukları dizin. Her iki ucunda çok az bir boşluk bırakın. Bu boşlukları boncukların düşmeyeceği şekilde bükün. Baston şekline getirin. Ağaca asmak için yıldıza yaptığınız gibi küçük bir kanca hazırlayın.

Yuvarlak süs için:
Bu miniklerin en rahat yapacağı şekil. Şönile boncukları dizin. İki ucununda minik boşluk bırakın ve bu noktalardan bir araya getirip bükün. Ağaca asmak için yıldıza yaptığınız gibi küçük bir kanca hazırlayın. Dilerseniz daha küçük bir yuvarlak yapıp uçlarında buraktığınız boşluğu kanca olarak şekillendirebilirsiniz.

Ağaç şekli için:
Aynı işlemi ağaç şekli için de uygulayın.

Süsleriniz hazır olduğuna göre artık ağacınıza takabilirsiniz.