KARDAN ADAMIN BURNU NEREDE?

Soğuk kış günlerinde evde yapılacak keyifli bir aktivite ve ailecek oynanabilecek eğlenceli bir oyun… Eğer yılbaşı akşamı evdeyseniz ve arkadaşlarınızda gelecekse hep beraber keyifli zaman geçirebilirsiniz. Bakalım kim kazanacak? Anneler mi, babalar mı yoksa çocuklar mı?

Gerekli Malzemeler:

– 1 er tabaka siyah, gri, turuncu karton
– Bant,makas ve kalem
– 2 adet atkı ve ya kumaş
– Ve tabiki kapı :)
Not: Kapılarınız beyaz değilse dilerseniz kapılara beyaz resim kağıdı yapıştırabilirsiniz.

Nasıl yapılır?

1. Gri kartona büyükçe bir şapka çizip kesin
2. Siyah kartona kardan adamın gözleri ve göbeğinde düğmeler için 5 orta boy daire, ağzı için 8 küçük boy daire, şapkasına eklemek için orta kalınlıkta bir şerit çizip kesin
3. Şimdi sıra oyunumuz içinde çok önemli olan havuç burunlarda :)
Evdeki kişi sayısı kadar turuncu kartona havuç burunlarımızı çizip kesin (Dilerseniz yedek burunda yapabilirsiniz.)
4. Kapımızı ortalayarak kardan adanımızı oluşturmaya başlayalım;
şapkasını, gözlerini, burnunu, ağzını ve göbeğinde ki düğmeleri yapıştıralım. Son olarak kapı kolundan başlayarak atkısınıda bağlayalım.

IMG_5684

 

Evimizin kapısı ve ya odamızın kapısı için güzel bir dekor oluşturduk şimdi sıra oyunda :) Önceden kesip hazırladığımız havuç burunların arkasına bantlar yapıştırıyoruz. Gözlerimizi atkı ve ya kumaş parçasıyla kapatıyoruz. (Hiçbir şey görmediğimizden emin olalım.) Toplam 3 hakkımız var havuç burunları en fazla yerine denk getiren kazanır. Bakalım, sen mi, annen mi, baban mı yoksa kardeşin mi kazanacak? Hadi başlayalım :)

IMG_5731

Kaynak: http://www.anniesblessednest.com/2013/01/snowman-party.html?m=1