HADİ ÇİZİKTİRELİM

Keyifli zaman geçirmek için artık yeni bir oyunumuz var: Çiziktirme Oyunu. Çocuklarımızla keyifli zaman geçirmek için artık çok fazla materyale ihtiyacımız yok, çünkü ‘Çiziktirme Oyunu’ için sadece kâğıt ve kalem gerekiyor. Oyuncu sınırlaması da yok, tüm aileniz ile oynayabilirsiniz. Oynanması da kolay olduğu için uzun seyahatler, uzun süre beklemeyi gerektiren durumlar artık daha eğlenceli olacak.

IMG_4380

Oyun başlamadan her oyuncu kendine bir renkli kalem seçiyor. Oyunculara eşit sayıda kâğıt veriyoruz. Daha sonra oyunculardan ilki kâğıda rastgele bir şekil çiziyor. Diğer oyuncu ise bu rastgele çizilmiş şekli bir nesneye dönüştürmeye çalışıyor. Tüm kâğıtlar bitene kadar sıra ile her oyuncu çizimlerini yardımlaşarak tamamlıyorlar.
Artık elimizde çizdiğimiz farklı nesneler var. Şimdi ise masal yaratma zamanı. Elimizdeki bu nesneleri kullanarak kendi masalımızı yaratacağız. Oyunumuz masalın ortaya çıkması ve ailecek paylaşılması ile bitiyor.

Çiziktirme oyunu sayesinde çocuklarımızın hayal etme becerileri gelişiyor, ayrıca rastgele çizimleri nesneye dönüştürürken problem çözme yetenekleri ve durumlara farklı bakış açıları ile bakma becerileri destekleniyor.

Bol çiziktirmeli günler..

Psikolog Selin MERT
Oyun Terapisti