ÇOCUKLAR İÇİN EĞİTİCİ OYUN KARTLARI

Kitapçılara gittiğinizde dikkatinizi çekerler. Dizi dizi sıralanmış minik kutular içinde kartlar vardır raflarda. Elinize alıp bakma ihtiyacı duyarsınız. Eğlenirken öğreten, çocukların hem bilişsel hem de psikomotor gelişimlerini desteklediği için özellikle uzmanlar tarafından da tavsiye edilen bu materyaller artık çok seçenekli olarak karşımıza çıkıyor. Uzmanlar bebeklik döneminden itibaren bu kartlardan faydalanabileceğimizi söylüyorlar. Özellikle yaz döneminde tam da tatil zamanı çantanıza bir tane atarak yolculuğu ya da tatili eğlenceli hale getirmek mümkün. Çocuğunuz hem sizle hem de arkadaşları ile oyunlar geliştirerek öğrendiklerini pekiştirebilecektir. Bizim sizin için incelediklerimiz ;
Edukids çocuklar için et etkili ve eğlenceli öğrenme yolu oyundur felsefesinden yola çıkarak tasarlanmış. Özellikle okul öncesi dönem için seçenekleri çok fazla. Son çıkan Tan Sağtürk Bale Kartları (Ezo ile Teo Bale Öğreniyor) satışının geliri Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na bağışlanıyor.
Mikado yayınları Bebeğimin İlk Kartlarında bebekler sadece kontrast renkleri algıladıkları için bir yüzü siyah diğer yüzü beyaz tasarlanmış . Hayvan çizilen kartlarda ilginizi çekebilir.
Gün yayıncılığın özbakım ve tuvalet kartları ile çocuğunuza temel özbakım becerilerini kazandırmanız kolay ve eğlenceli olacaktır.
Sıfıraltı yayıncılık sizi 30 resim ile tanıştırarak ressamları tanımamızı sağlıyor. Her bir resmin hikayesini okuyarak sanatçı hakkında bilgi edinebileceksiniz. Yeni çıkan bil bakalım serisi de merak ettiklerimizi yanıtlıyor. Özellikle gezi bugünlerde bizim favorimiz. 50’ye yakın kart 500’e yakın soruyu yanıtlıyor.
Redhouse yayınlarının komik çizimleri ile deyim kartları ile gruplar oluşturarak sessiz sinema bile oynayabilirsiniz. Ayrıca İngilizce öğrenimi için zorluk derecesine göre sözcük kartları da mevcut.
Tudem yayınları özgün çizimleri ile hazırlanmış geniş bir yelpaze sunuyor.
Tubitak kartlar 8+ yaş grubuna uygun olarak meraklıları ile buluşuyor. Resimli bulmaca, sayı bulmaca, zeka oyunları gibi seçenekleri mevcut.
Gugda oyun kartları ise çocukların eğitim düzeyine göre özel eğitim alması gereken çocukların rahatlıkla kullanabilecekleri şekilde tasarlanmış. Zıtlıklar, ilişkiler, önce-sonra gibi kavramlar kartlar ile çocukların yaşadıkları ile kolay bağlantı kurmasını sağlıyor.
Gerçekten seçenek sonsuz bir tane edinince tıpkı kitaplarda olduğu gibi yeni ne var diye gözleriniz arıyor olacak. Bizden söylemesi!

Burçay Erenay Güngüler