ÇEŞME’DE SPOR ZAMANI

7- 15 yaş arası çocuklar için Arkas Spor tecrübesiyle voleybol, yelken,tenis,basketbol ve futbol branşlarında kurslar başlıyor.
Kurulduğu günden beri Türk sporunun gelişimine katkıda bulunmayı, sağlıklı sportif nesillerin yetişmesini sağlamayı, örnek sporcular yetiştirmeyi hedefleyen Arkas Spor Kulübü, kışın kendi tesislerinde açtığı spor okullarını branş çeşitliliğini de artırarak Çeşme’ye taşıdı.
Geçen yaz Lemon Sailing ile gerçekleştirilen yelken kurslarının başarısı ve gelen talepler Arkas Spor yetkililerini 2015 yazı için daha kapsamlı bir çalışmaya yöneltti. Çeşme’de yazlığı bulunanların çok iyi bildiği Site Spor tesislerinin 15 yıllık kiralanması ile Arkas Spor Yaz Okulları hizmete açıldı.
Çeşme Yaz Spor Okulları, 29 Haziran’ da başlayıp 4 Eylül’ de sona erecek. Voleybol, yelken, tenis, basketbol ve futbol branşları olarak hafta içi gerçekleşecek olan kurslar tercihe göre
2 ve 3 günlük periyod ya da hafta içi her gün olarak devam edecektir. Branşa göre 2000 – 2008 arası doğan çocukların katılımıyla gerçekleşecek olan kurslar, hem çocukların fiziksel gelişimine katkıda bulunmak hem de eğlenceli bir yaz tatili geçirmelerini hedeflemekte.
Arkas Spor Kulübü As Başkanı Cenk Değer yaptığı açıklamada; “ Geçtiğimiz yaz yelken kurslarımıza gelen talep ve farklı branşlar için velilerin istekli olması bizi yer arayışına itti. Ilıca mevkiinde bulduğumuz geliştirilmeye müsait bir alanda bu yıl yaz spor okulumuzu açıyoruz. Önümüzdeki yıl çocuklarımızın tüm gününü spor aktiviteleri ile geçirebileceği kamp merkezi düzenlemeleri içinde olacağız. Arkas Spor genç nesillerin sporla içiçe yetişmesini ülkemizin geleceği için bir misyon edinmiştir. Arkas Spor’un yönetim anlayışı ve konularında uzman hocalarımızla çocuklarımızın yaz tatillerini verimli ve yararlı geçirmelerini arzu ediyoruz”
Açılacak yaz okullarında bu yaz 500 çocuğun kurs alması planlanıyor.
Yelken kursları geçen sene olduğu gibi yine Lemon Sailig işbirliği ve eğitiminde Altın Yunus Yelken Tesisleri’nde gerçekleşecek.

10298909_838899326199368_5240252429857971972_n

Çocuklarının yaz okuluna katılmasını arzu edenler
Detaylı bilgi ve kurs programlarına arkasspor.com adresinden ulaşabilirler.
İletişim İçin;
Adres: 5200 Sokak No:44 (Eski Site spor) Ilıca – Çeşme
Telefon numarası: 723 33 20 / 0533 144 99 24
www.arkasspor.com