CUMHURİYET’ İN TRENLERİ

Çocuklarımıza, Özgürlüğü, Demokrasiyi, Barışı, Değişimi ve Tarihi bir arada yaşatacak, keyif veren bir program tasarladık, Cumhuriyet’ in Trenleri…

Cumhuriyet’ in Trenleri nedir?
Atatürk’ ün, kullandığı trenlerde, Ege Manevralarını yönettiği yerde, doğa ile iç içe bir müzede, çocuklarımızla Cumhuriyet’ i kutladığımız, özgürlük, demokrasiyi ve barış kavramlarının çocuk halini yaşattığımız, keyif ve keşif dolu anlar sunan programımız.

Bizim çok sevdiğimiz, çocuklarımızın bayılacağını düşündüğümüz, sizin de bu yüzden, çok seveceğinize inandığımız programlarımızdan…:)

Program ne zaman ve nerede yapılıyor?
31 Ekim’ de Selçuk Tren Müzesi’ nde. Evet doğru okudunuz, Selçuk’ ta…

Programı neden Selçuk Tren Müzesi’ nde yapıyorsunuz?
Çünkü çocuklarımız,
***Atatürk’ ün yaşadığı ve ülkeyi yönettiği, trenlere binecekler.

***1900’ lerde yapılmış trenler içinde drama çalışmaları yapacaklar, Cumhuriyet’ in geçmişinini ve bugününü deneyimleyecekler.

***Türkiye tarihinde, önemli değerleri olan farklı birçok treni , görecekler; motorundan koltuğuna kadar tüm detaylarını inceleyecekler. Yaşamın içindeki değişimi kavrayacaklar.

***Keyifli bir kahvaltı ile başlayıp, keşif ile geçirebilecekleri, doğa ile iç içe bir alanda olacaklar.

Çünkü, çocukluk anılarında hep kalacak bir gün yaşayacaklar…

İşte bu nedenlerden ve gelirseniz görüp, hissedeceğiniz bir çok güzel nedenden dolayı:) Selçuk’ ta bulunan Tren Müzesi’ nde yapıyoruz.

Biraz uzak değil mi?
Biz programı hazırlamak için 3 sefer gittik, döndük. Heyecanla gittik, bize uzak gelmedi. Çünkü çocuklarımız keyif dolu, keşif dolu bir gün geçirecekler; bir çok şeyi ilk kez deneyimleyecekler. Kilometrelerin lafı olmaz…:)

Duygusal olduğumuz kadar gerçekciyiz…:) Net bilgiler paylaşalım. İzmir Aydın otobanından ortalama 100 kilometre hız ile gelirseniz 45 dakika’ da müzeye ulaşırsınız.

Otobanın Efes- Selçuk ayrımından çıkıyorsunuz. İzmir Aydın yolundan devam ediyorsunuz. Müzenin tabelaları sizi yönlendirecektir. Ayrıca katılan ailelere konum bilgiside iletilecektir.

Program planı nasıl?

09:30’da keyifli bir kahvaltı ile güne başlıyoruz.
11:00’ da çocuklarımız Cumhuriyet’ in Trenleri Programı’ na başlayacaklar. Bizden ayrılıyorlar.
13:00’ da çocuklarımız ile tekrar buluşuyoruz. Bugüne özel hazırladıkları gazeteyi okuyoruz.
Kısa bir sohbet yapıp 13:30, 14:00 gibi aileniz ile sizi baş başa bırakıyoruz…

Kimler katılabilir?
Tren Müzesi’ nin fiziksel koşulları ve kullanacağımız mekan her yaş grubu için uygundur.
Cumhuriyet’ in Trenleri programı, 5 yaş ve üstü okul öncesi, ilkokul, ortaokul olmak üzere 3 farklı katılımcı profiline göre özel olarak tasarlandı.

Programı kimler uygulacaklar?
Program, Ege Üniv. Eğitim Bilimleri Fakültesi’ nde Öğretim Görevlisi, Drama Lideri, Tiyatrocu Erdem Erem liderliğinde, 5 kişilik bir ekipten oluşan Doğal Öğretmenlerimiz Yavuz, Raziye, Özge, Yeşim ile uygulanıyor.

Ücreti ne kadar?
Programın hizmet bedeli, 1 veli ve 1 çocuk için 80 TL+KDV, 2 veli ve 1 çocuk için 110 TL+ KDV, ek katılım için 40 TL+KDV olup kahvaltı, rehberlik ve organizasyon hizmetlerini kapsamaktadır. 4 yaş ve altıi çocuklarımızdan ücret alınmamaktadır. Yapı Kredi Bankası Şair Eşref Şubesine EFT/havale yapılabilir. Hesap numarası: 69132284
IBAN: TR38 0006 7010 0000 0069 1322 84

Yanımıza almamız gerekenler var mı?
Çocuklarımız için yedek kıyafet alabilirsiniz.

Katılmak için ne yapılacak?
Katılımcı bilgilelerinizi, ödeme tarihinizi ve gsm numaranızı belirten bir maili bilgi@dogalaileler.com adresine gönderebilirsiniz. Biz size hemen dönüş yaparız.

 

cumhuriyetin_trenleri_02

 

Bir sonraki program ne zaman?
Bizi Doğal Aileler facebook sayfamızdan, instagram sayfamızdan takip edebilirsiniz. Çok yakında yeni dönem programımızı açıklıyoruz. Farklı yaşamları deneyimlemek için, köye gidip ekmek yapıp, traktör ile gezmekte var. Bakış açlarını derinleştirmek için ormana gidip pusula kullanmayı öğrenmek ve belgesel çekmekte…

İhtiyaç duyduğunuz bilgiler var ise bize yazın, bizi arayın lütfen. Ailelerimiz ile iletişimde olmayı severiz. :) bilgi@dogalaileler.com | 0 533 354 66 69

Doğal Aileler,
Güzel yarınlar için…