BAKIŞ AÇINI DERİNLEŞTİR

***Bakış Açını Derinleştir Programı nedir?
Doğanın sınırsızlığında yer alan birçok bilginin, oyunlar ve keşif ile, çocuklarımıza ulaşmasını sağlayan programımız…
Ayrıca bir tam gün boyunca gerçek ormanda zaman geçirdiğimiz için, çocuklarımızın anılarında hep varolacağına inandığımız, bunun içinde özene, bezene tasarladığımız programımız…

***Bir orman, bir çocuğun bakış açısını nasıl derinleştirebilir? Küçücük bir tohumun, dev bir çınara nasıl dönüştüğünü keşfedip, tüm canlıların büyümek, gelişmek ve değişmek için zamana ve bir amaca ihtiyacı olduğunu kavrayarak…

Ağaçların büyürken kendi kendilerine dallarını budadıkları öğrenip, bazen bırakmanın güzel bir şey olduğunu düşünerek…

Suyun, kayaların canlı türlerinde yarattığı değişimi gözlemleyip, hayatta olan her şeyin birbiri ile bağlantısı fark ederek…

Doğanın sınırsızlığında yer alan birçok değerli bilgi, çocukların yaşlarına özel yaklaşımlar ile sunuluyor ve gerçek hayat ile ilişkilendirmeleri sağlanıyor.

bakis_acini_degistir_03

***Program ne zaman ve nerede yapılıyor?
06 Aralık’ ta Buca Kaynaklar Köyü’ nden ulaşılan Nif Dağının etekleri olan Gökdere Kanyonu’ nda…

***Programın ücreti ne kadar?
1 veli ve 1 çocuk için 80 TL+KDV, 2 veli ve 1 çocuk için 110 TL+ KDV, ek katılım için 40 TL+KDV’ dir. 4 yaş ve altı çocuklarımızdan ücret alınmamaktadır.
Hizmet bedeli Yapı Kredi Bankası Şair Eşref Şubesine EFT/havale yapılabilir. Hesap numarası: 69132284IBAN: TR38 0006 7010 0000 0069 1322 84

***Program planı nasıl?
09:15’te Buca Kaynaklar Köy meydanında buluşuyoruz. Çocuklarımız enerjilerini ormana saklasın ve araçlarımız dağ yolunda zarar görmesin diye, kanyona ulaşım için servisler ayarladık. 09:30’ da servislere biniyoruz, kanyon girişine doğru yola çıkıyoruz.

Kanyon girişine varınca kısa bir büyülenme yaşıyoruz. Yeni bir sevgili giriyor hayatımıza, Gökdere Kanyonu…:)

Çocuklarımız ‘Doğal Öğretmenleri’ ile oyunlar ve keşiflerle dolu saatler geçiriyorlar, yürüyüş yapıyorlar.

bakis_acini_degistir_02

 

Mideden zil sesleri çıkmaya başlayınca yemek molası veriyoruz. Mutfak, çocuklarımızın yaktığı ateş…Yemek, ateşte pişirilen sucuk, ekmek…

Yemekten sonra çocuklarımız Doğal Öğretmenleri ile keyif ve keşif dolu anlar yaşamaya devam ediyorlar. Ebeveynlerimiz ateş başında sohbet edebilir, ormanda yürüyüşe çıkabilir ya da kitap okuyabilir.

bakis_acini_degistir_05

“Bu kanyonu beraber satın mı alsak? ” sohbetlerimizi bırakıp:) saat 16:00 gibi dönüşe geçiyoruz. Gene gelelim niyetleriyle mutlu mutlu vadiden çıkıyoruz. Niyet etmek zorunludur…:)

***Yanımıza almamız gerekenler var mı?
*Çocuklar için yedek kıyafet,
*Varsa kullandığınız ilaçlar,
*Su ve maximum 1 termos çay, kahve, bardak,
*Enerji verecek yiyecekler (meyve, fındık ceviz vb…)
*Öğle yemeği için sucuk, ekmek, ayran
*İnce bir mat
*1 tane çöp poşeti

Ayrıca dişli tabanı olan, bileği saran bir ayakkabı tercih etmeniz ve ısı değişimi nedeni ile kıyafetlerinizin çıkartılıp giyilebilir olması önerilir.

***Katılmak için ne yapılacak?
Katılımcı bilgilelerinizi, ödeme tarihinizi ve gsm numaranızı belirten bir maili bilgi@dogalaileler.com adresine gönderebilirsiniz. Biz size hemen dönüş yaparız.

***Bir sonraki program ne zaman?
Bizi Doğal Aileler facebook sayfamızdan, instagram sayfamızdan takip edebilirsiniz. Ancak ön bilgi verelim.Yine hepimize keyif veren, çocuklarımızın gelişimine katkı sağlayacak bir program olacak. Bir dağda olacağız. Pusula kullanmayı öğreneceğiz ve sonra bu pusula kullandığımız harika bir oyun ile keyfimize keyif katacağız…:)

İhtiyaç duyduğunuz bilgiler var ise bize yazın, bizi arayın lütfen. Ailelerimiz ile iletişimde olmayı severiz.:)
bilgi@dogalaileler.com | 0 533 354 66 69

Doğal Aileler,
Güzel yarınlar için…