EÇEV KÜÇÜK PRENS PROJESİ TANITIM ATÖLYESİ

Sen DE KÜÇÜK PRENS YAPABİLİRSİN !

İzmir’in köklü vakıflarından Ege Çağdaş Eğitim Vakfı( EÇEV) yeni projesi Küçük Prens ve Küçük Prenses bez bebekleri ile eğitime destek, geleceğe de umut oluyor. Yeni projesinde “Küçük Prens Yapabilirsin” – “Küçük Prens gibi Yapabilirsin” teması ile çocuklarımızın ellerinde şekillenip yüreklerine dokunan projenin geliri ile İzmir’de yapılacak EÇEV Kız Öğrenci Yurdu fonuna katkı sağlamayı hedefliyor.

İzmir’in sosyal yaşamına, kültürel zenginliğine katkı sağlayan projelerden elde ettiği gelir ile EÇEV-eğitim merkezlerinde dezavantajlı bölgelerdeki çocuklarımıza akademik eğitim desteği ve kültür-sanat atölyeleri sunan, kız öğrencilere hizmet veren pansiyon ve yurtları, her biri birer eğitim neferi olan öğretmenlere sağladığı kişisel gelişim ve meslek içi eğitim olanakları ile kurulduğu 1995 yılından bu yana, çağdaş eğitim ilkeleri doğrultusunda, eğitimde fırsat eşitsizliğini gidermek için 20 yıldır umut olan EÇEV, “Küçük Prens gibi Yapabilirsin” projesini hayata geçiriyor.

ecev_kucuk_prens_02

Bu yılın Küçük Prens yılı olmasından yola çıkarak, tasarımcı Banu Kurt’un sadece EÇEV için doğal ve organik malzemelerden hazırladığı Küçük Prens ve Küçük Prenses Yapım Seti ile miniklerimizle bez bebek yapıyor. Çocukların sevgi dolu yürekleri ile bakıp görmelerini sağlıyor.

Çocuklar özel bir kutu içinde sunulan KÜÇÜK PRENS ve KÜÇÜK PRENSES Bez Bebek Yapım Seti içindeki bez bebeğin parçalarını ister bir yetişkin veya yaşıtı ile birlikte, ister kendi başlarına birleştirebilecek ve umarız ilerde Küçük Prens’in gezilerinde karşılaştığı gezegenlerdeki insanların tutkularından uzak kalarak, yaşamlarını daha duyarlı, anlamlı, paylaşımcı ve üretken kılabileceklerdir.

Önümüzdeki günlerde EÇEV, 1000 adet KÜÇÜK PRENS ve KÜÇÜK PRENSES Bez Bebek Yapım Setini İzmir, İstanbul ve Ankara’daki Alışveriş Merkezlerinde, özel okullarda, atölyelerde ve özel günlerde hediye seçeneği olarak çocuklarla buluşturacak, setlerin satışından elde edilen gelir ise İzmir’de yapımına başlanacak Kız Öğrenci Yurdu fonuna aktarılacak.

Minik yazarımız Beroş’da bu projeye destek vererek Küçük Prens ve Küçük Prensesini yaptı. Fotoğrafları için annesi Burçay Erenay Güngüler’e çok teşekkür ederiz :)

Ege Çağdaş Eğitim Vakfı: Şair Eşref Bulvarı Huzur İşhanı No: 27/2 Kat:7 Montrö, İZMİR

Tel: (232) 425 97 979

info@ecev.org.tr

www.ecev.org.tr

“EĞİTİME DESTEK, GELECEĞE UMUT” “Bir yerde bir çocuk sizi daima hatırlayacak”

Bağışlarınız için: Ege Çağdaş Eğitim Vakfı Ziraat Bankası – Alsancak Şubesi TR08 0001 0007 1206 9691 2450 01