KEDİLER HEP DÖRT AYAK ÜSTÜNE Mİ DÜŞER?

Kitap Adı: Kediler Hep Dört Ayak Üstüne mi Düşer? (Moli ile Olaf Merak Ediyor?)
Yazar – Çizer: M. Banu Aksoy
Kitapevi: Hayy Kitap

Beroş’un yorumu:
Kitapta meraklı Moli-Olaf ve kedi Miyo var. Miyo çok sevimli bir kedi ve benim en sevdiğim karakter oldu. Bu kitap bana kedilere nasıl iyi bakabileceğimi, bizlerden neler beklediklerini ve değişik özelliklerini öğretti. Bu kitap sayesinde en sevdiğim hayvanlar olan kediler ile ilgili hiç bilmediğim şeyler öğrendim. Kitapta en sevdiğim bölüm başka dillerde kedilere nasıl seslenebileceğimiz. Çok eğlendim. Pisi pisi dersek bakmazlar. Banu Abla umarım köpekler için de kitap yazar.

kedi_kitap_kitaplik_02

Anne Yorumu:
Kitabın yazarı ve çizeri Sevgili Banu; Türkiye’de çocuk kitapları blogu denince ilk akla gelen kişilerden. Bir dolap kitap; benim ve Beray’ın çok severek takip ettiğimiz bir site. Banu ve eşi Yıldıray gibi doğal bir site. Kitap çizimleri ile gel beni oku diyor. Konu hayvanlar ve özellikle kediler olunca ister istemez gerek küçük çocukların gerekse büyük çocukların seveceği bir kitap. Beray’a kaç yaşa tavsiye edersin diye sorduğumda 5 yaş- ve çok büyüklere bile dedi. Çünkü ona göre kedisi olan büyük insanların bilmekten hoşlanacağı bilgiler var.
Kitapta sadece kedi özellikleri değil, bir kedinin gönlünü hoş tutmak için yapabileceklerin, kedi gözlemi yap, kedigiller albümü, kağıttan kedi yapımı gibi bir çok farklı bölüm var. Gerek ebeveynlerin gerekse öğretmenlerin başucu kitabı. Peki söyleyin bakalım kedinin en önemli organlarından biri hangisidir ? E hep kediler dört ayak üstüne düşer mi ? O halde armut piş ağzıma düş olmasın. Siz iyisi mi en kısa zamanda Banu’nun kitabını okuyun.