KARDAN ADAM SANDVİÇİ

Miniklerimiz için yarattığımız neşeli konseptteki neşeli tabaklar veya beslenme çantalarının dayanılmaz iştah açıcı etkisini keşfetmeyen annelerimiz kaldı mı? Sağlıklı öğünleri neşeli öğünlere çevirmek bazen o kadar basit ki… Miniklerimizi hazır ve paketlenmiş gıdalardan birazda olsa uzak tutmak için çok azıcık özen göstermemiz yeterli. Bu beslenme çantasının hazırlanma süresi sadece 8 dakika. Çocuklar genelde biber yemekten kaçar, yemeklerin içinden ayıklarlar fakat birçok araştırma sonucuna göre biber, C Vitamini kaynakları olan portakal ve mandalinadan daha fazla C Vitamini içerir. Biberle yapacağımız değişik sunumlarla miniklerimizin ilgisini çekebiliriz. Hava ısısının da sürekli değiştiği şu günlerde miniklerimize özellikle yedirdiğimiz besinlerle C Vitamini takviyesi yapmamızda fayda var.

Gerekli Malzemeler:

– Tost ekmeği
– Kaşar peyniri
– Tavuk veya hindi füme
– Kırmızı ve yeşil tatlı biber
– Kurabiye veya kraker
– Damla çikolata
– Havuç
– Cupcake kalıbı

Nasıl Hazırlanır?

1. Tost ekmeğini, peyniri ve tavuk fümeyi daire şeklinde bir kalıpla kesin (Bunun için bardak ağzını da kullanabilirsiniz.)
2. Sandviçi oluşturduktan sonra beslenme çantasına yerleştirin ve üzerine damla çikolatadan ağız ve gözlerini yapın
3. Kardan adamın burnu için bir küçük parça havuca üçgen şekli verin ve yerine koyun
4. Cupcake kalıplarının birine biberleri doğrayıp koyun diğerine ise miniğiniz sevdiği bir kraker veya kurabiye çeşidini koyun

Şimdiden afiyet olsun…

Fotoğraf: http://www.kitchencounterchronicle.com/christmas-themed-lunch-kids/