EN PRATİK 5 SEVGİLİLER GÜNÜ AKTİVİTESİ

KAĞIT TABAKTAN KALPLİ ŞAPKA

Tabaktan şapka yapmak aklınıza gelmiş miydi? Bu basit ama zevkli aktiviteyi yapmanızı öneriyoruz. Minikler hem yaparken hem de kullanırken çok eğleniyor. Küçük yaştaki miniklerinize keserken ve kalp şeklini çizerken yardım edebilirsiniz. Bu sevimli şapkayı fotoğraf çekimlerinizde de kullanabilir, hoş anılarınız bir paçası haline getirebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler:

– Kağıt tabak
– Kırmızı guaj boya
– Fırça
– Su kabı
– Makas

KOLAY KALP NASIL YAPILIR?

Herkes düzgün makinadan çıkmış gibi güzel kalp yapmak ister. Miniklerinize öğretebileceğiniz bu kısa ve basit yolun işinize yarayacağınızı düşünüyoruz. Bunun sadece farklı boyutlarda yuvarlak bir obje kullanmanız yeterli. İster metal para, ister bardak, isterseniz de bant kullanabilirsiniz. Burada sadece dikkat edeceğimiz tek bir konu var; seçtiğimiz kağıdı ortadan ikiye katlamak.

SEVGİ KUZUSU

Miniklerini ‘Kuzum’ diye seven ailelerin değerlileri için kalpleri ısıtacak sevgi kuzuları hazırladık. Bu sevimli aktivitenin kuzu resimlerini aşağıdaki linke tıklayarak indirebilirsiniz. Dilerseniz kendi kuzunuzu kendiniz de çizebilirsiniz. Ponponları yapıştırdıktan sonra üzerine notunuzu yazıp sevdiklerinize armağan edebilirsiniz. Hoş bir anı olacağını düşünüyoruz. Şimdiden miniklerin ellerine sağlık…

Sevgi kuzuları resmini indirmek için tıklayınız.

Gerekli Malzemeler:

– Kuzu resmi
– Ponpon
– Yapıştırıcı
– Kalem
– Makas

KALPLİ HEDİYE KESESİ

Kumaştan keselerinizin ve çantalarınızın üzerlerini sevdiklerinize özel veya kendiniz için kişiselleştirebilirsiniz. Miniklerin hoşlandığı ve sık sık yapmak istedikleri kulak temizleme pamuğuyla boyama işlemi, el-göz koordinasyonlarını ve dikkatlerini geliştiriyor. Boyanın bulaşmaması için kumaşın arasına karton koymayı unutmayın.

Gerekli Malzemeler:

– Kumaş kese veya çanta
– Kumaş boyası veya akrilik boya
– Kulak temizleme pamuğu
– Makas
– Karton
– Yuvarlak obje

SEVGİ KARTI

Sevginin derecesi yoktur fakat ifadesinin olabilir. Sevdiklerimize onları ne kadar çok sevdiğimizi anlatmamıza yardımcı olmak için alışılmışın dışında bir kart hazırladık. İki elin arasındaki akordiyon şeklini verdiğimiz kartona sevgi cümlemizi yazıp ellerinin üzerine yazdığımız mesajlarla tamamlayabiliriz.

Gerekli Malzemeler:

– İki farklı renk karton
– Makas
– Kalem
– Yapıştırıcı