BEBEKLERİ ÖPERKEN BİR DAHA DÜŞÜNÜN

14 aylık Oliver ağız yoluyla bulaşan herpes virüsüne yakalandı. Annesi Amy Stinton masum gibi gözükse de bebekleri öpmenin ölümcül olabileceği konusunda aileleri uyardı.

İngiltere’de 14 aylık Oliver, ayaklarında, bacaklarında, koltuk altlarında ve ağzının çevresinde çıkan acılı yaralar sebebiyle hastaneye kaldırıldı. Daily Mail’de yayınlanan habere göre, yapılan kan testi sonucunda bebeğin herpes virüsü kaptığı ortaya çıktı. Oliver tamamen iyileşmesine rağmen hayatı boyunca ağız yoluyla, çoğunlukla öpücükle bulaşan bu virüsü taşıyacak.

bebekleri-operken-bir-daha-dusunun-7708748

Oğlunun küçüklüğünden beri egzeması olduğunu söyleyen anne Amy Stinton yaraları gittikçe kötüleşince Oliver’ı hastaneye götürdü. Doktor enfeksiyon kaptığını söyleyerek steroid krem yazdı. Ertesi gün bacakları ve ağız çevresi su toplayınca tekrar hastaneye gittiler. Yapılan testler sonucunda Oliver’da uçuğa neden olan herpes simlex virüsü bulundu.

bebekleri-operken-bir-daha-dusunun-7708749

Oliver’ın durumuna çok üzülen anne Amy, “Birkaç gün daha geç kalsaydık ya da Oliver daha küçük olsaydı, durumu daha kötü olabilir ve belki de ölebilirdi. Herpes simlex virüsü bebekler için çok ciddi. Zamanında tedavi edilmediğinde organlarına yayılarak kan zehirlenmesine yol açabiliyor.” diye konuştu. Konuştuğu herkesin şoke olduğunu söyleyen Amy, öpücük kadar masum birşeyin aslında çok tehlikeli olabileceği konusunda diğer aileleri de uyardı.

Duygu Bay

 

Kaynak: milliyet.com.tr/pembenar