MİNYON SANDVİÇ NASIL YAPILIR?

Bu hafta miniğinizin beslenme çantasına bu tatlı Minyon sandviçleri misafir etmeye ne dersiniz? Hem sinema filmleri hem de birçok obje ve aksesuarıyla miniklerini ilgisini toplayan bu sevimli sarı yaratıklar cheddar peynirinin sarısına da ilham veriyor. Miniğinizin favori Minyon karakteri hangisi bilmiyoruz ama aşağıda birkaç örneğini bulabilirsiniz. Sandviçlerde özellikle minikler için sık sık tam tahıllı ekmeği önemle tavsiye ediyoruz. Tam tahıllı ürünler bilindiği üzere hem daha sağlıklı hem de daha doyurucudur. Peynir, tavuk ve hindi jambon ise günlük kalsiyum ve protein ihtiyacını karşılamaya yardımcı olur.

Gerekli Malzemeler:

– Tam tahıllı ekmek
– Tavuk veya hindi jambon
– Cheddar ve kaşar peyniri
– Salatalık
– Domates
– Marul
– Mevsim meyveleri ve sebzeleri (Beslenme çantası için)
– Zeytin ezmesi (Tarifte kullanılan nori (siyah yosun) yerine)
– Makas ve bıçak (Şekil vermek için)

Nasıl Hazırlanır?

Minyon şekli için ekmekleri oval olarak kesin. Peynirlerin şekillerini ekmeğinkine göre ayarlayın. Minyonların göz ve ağız detaylarını oluşturun.
Beslenme çantası içinde mevsim meyve ve sebzelerinden kabın bölmelerine koyup miniğinizin beslenmesini çeşitlendirebilirsiniz.

minyon-sandvic-01

minyon-sandvic-02

minyon-sandvic-03

minyon-sandvic-04

minyon-sandvic-05

minyon-sandvic-06

minyon-sandvic-07

minyon-sandvic-08

 

Not: Görsellerde minyonların siyah detayları için nori denilen suşi malzemesi kullanılmıştır. Biz onun yerine siyah zeytin ezmesi kullanılmasını öneririz.

Şimdiden miniklere afiyet olsun :)

 

Kaynak: popsugar.com