YENİ YÜRÜMEYE BAŞLAYAN ÇOCUK AKTİVİTELERİ: ÇOCUĞUNUZA İŞYERİNİZİ TANITMA

Okul öncesi çocuğunuzun dünya ve üzerindeki insanlar hakkında daha öğreneceği çok şey vardır.

Çocuğunuzun, siz çalışırken veya gönüllü çalışmalar yaparken sizi görmesi iyi bir fikirdir. Onlara günlük durumlar ve aile yaşamı dışındaki düzenleri tanıtarak dünyalarını genişletir. Ayarlayabilirseniz, meraklı çocuğunuzu ofise, mağazaya veya dükkâna götürmek iyi bir fikirdir.

Dünyasını Genişletin
Bu ziyareti çocuğunuz için faydalı ve sizin ve iş arkadaşlarınız için kolay kılmaya yardımcı olacak sekiz öneri:

Önce Patronunuzla Konuşun
Şirket içinde belki de zaten bir çocuk günü vardır. Yoksa, böyle bir gün başlatmak isteyebilirsiniz –bu büyük bir dahili moral artırma çalışmasının yanı sıra şirket için de iyi bir halkla ilişkiler olanağı yaratacaktır. Çocuğunuzu getirmek isterseniz, sürpriz olmaması için iş arkadaşlarınızı önceden bilgilendirin.

İyi Bir Zaman Seçin
Küçük çocuklar sabahları, okul yaşındaki çocuklar ise akşamüstü ziyaretleri sırasında en sakin durumda olacaklardır. İlginç şeylerin olduğu ve çocuğunuzun orada bulunmasının işleri en az etkileyeceği bir zamanı seçin.

Kısa Kesin
Bir veya iki saatlik bir ziyaret planlayın. Daha fazlası küçük bir çocuk için çok fazladır ve işlerin ters gitmesi daha olasıdır. Bir atıştırmalık veya öğle yemeği molası vermeyi unutmayın.

Çocuğunuzun Uygun Giyindiğinden Emin Olun
Onun mümkün olan şeyleri denemesine izin verin; bilgisayar sistemine sizin adınıza giriş yapma, programın fotokopisini çekme, bir müşteriye yardıma ihtiyacı olup olmadığını sorma, bir porsiyon patates önerme gibi – sizi, çocuğunuzu veya iş yerini bunaltmayacak şeyler.

Çocuğunuzu İş Arkadaşlarınıza Tanıtın
Ona her birinin ne yaptığını anlatın.

Fotoğraflar Çekin
Bu size ziyaret hakkında anlatmak istediği bir öyküyü betimleyebilir. Anne veya Baba ile “çalışarak” geçirilen bir gün hakkında kendi yorumlarını belirtmeyi kesinlikle isteyecektir.

Çocuğunuza çalıştığınız yeri görme fırsatı vermekle, evde olmadığınızda gittiğiniz yeri gözünün önüne getirmekle daha büyük bir rahatlama duygusu geliştirecektir. Aynı zamanda bunu onunla paylaştığınız için sizi mutlu edebilir.

Kaynak: prima.com.tr