FAVORİ BİSKÜVİLİ, ARMUT VE KİVİ SALATALI BESLENME ÇANTASI

Havanın iyiden iyiye soğuduğu şu günlerde miniklerimizin bağışıklığını içerden de güçlendirmek adına eğlenceli bir beslenme çantası hazırlamanızı öneriyoruz. Böyle bir beslenme çantası nasıl hazırlanır diye sorarsanız en büyük yardımcımız yararlı meyveler ve dekoratif kürdanlar.

İtalya’da yapılan araştırmalara göre kivinin özellikle 6-7 yaşındaki çocuklarda solunum yolları üzerinde mucizevi etkiler yarattığını gösteriyor. Belirli bir süre kivi tüketiminin ardından çocuklarda nefes darlığı %32, gece öksürüğü %27, hapşırma %41, burun akıntısı %28 ve kronik öksürük %25 oranında azaldığı görüldü. Bunun sebebi ise kivinin içerisinde bulunan flavonoitlerin hücre içi hasarı azaltması ve DNA mutasyon ve hasarını önlemesi olarak gösteriliyor.
Her mevsim ulaşabileceğimiz sağlıklı meyve önerimizden diğeri ise armuttur. Yakın zamanda yapılan araştırmalar, armut kabuğunun etli kısımlara oranla 3-4 kat daha fazla besleyici ve yararlı madde içerdiği ortaya çıkmıştır. Bu maddeler antioksidan ve iltihap önleyicidir ayrıca armut kabuğu bolca lif içerdiği için de armudu kabuğu ile yemek çok daha yararlı olabilir. Ancak sadece kabuğa odaklanmak bir hata olur. Armut tümüyle bolca lif, vitamin ve mineral içeren bir meyvedir.

Gerekli Malzemeler:

– Armut
– Kivi
– Bisküvi veya kek
– Şekilli plastik kürdan

Nasıl Hazırlanır?

Armut ve kivi minik minik doğrayıp karıştırın. Beslenme çantasının diğer bölmesine de en sevilen bisküviyi yerleştirin.

Fotoğraf: Jill Dubien
Faydalar kaynak: milliyet.com.tr