ÇOCUKLARIN YUTTUĞU İLGİNÇ MADDELER

Çocuklar dünyayı keşfetme aşamasında oldukça zararlı ve ilginç şeyler deneyimleyebiliyorlar. İşte çocukların yuttuğu rapor edilen en ilginç maddeler…

Tornavida

cocuklarin-yuttugu-ilginc-maddeler-7908464

2 yaşındaki Sheila karın ağrısı şikayetiyle hastaneye kaldırıldı. Filmlerine bakan doktorlar, küçük kızın bağırsağında gördükleri 9 cm’ lik gözlük tornavidası karşısında şoke oldu.

Suda Büyüyen Top

cocuklarin-yuttugu-ilginc-maddeler-7908466

8 aylık bebek, suya konulunca boyutunun 400 katı kadar büyüyebilen bir top yuttu. Top, bebeğin karnında büyüyünce bebek acil ameliyata alındı.

Tüy

cocuklarin-yuttugu-ilginc-maddeler-7908467

7 aylık bir bebek tüy yuttu. Neyse ki doktorlar, tüyü ameliyata gerek olmadan çıkarabildi.

Plastik Ördek

7 yaşındaki çocuk, konuşurken tuhaf sesler çıkarmaya başlayınca ailesi hastaneye götürdü. Doktorlar, ilk başta psikolojik bir problem olduğunu düşündü. Ancak gerçek endoskopide ortaya çıktı. Çocuk, plastik ördek yutmuştu.

Dışkı

Birçok annenin çocuklarını ağzında dışkıyla yakaladığını duyduk. Ancak çocukların neden dışkı yedikleri bilinmiyor.

Pil

cocuklarin-yuttugu-ilginc-maddeler-7908470

Göğüs ağrısı ve kusma şikayetiyle hastaneye gelen küçük çocuğa film çekilince pil yuttuğu anlaşıldı. Pil, çocuğun yemek borusunda bir delik açmıştı.

Mıknatıs

cocuklarin-yuttugu-ilginc-maddeler-7908471

Küçük bebek 37 top mıknatıs yutunca acil ameliyata alındı. Mıknatıslar, bebeğin bağırsağının yırtılmasına neden olmuştu.

Jel Etiketler

cocuklarin-yuttugu-ilginc-maddeler-7908472

Cadılar Bayramı için evini süsleyen aile, 9 adet 5 cm’lik jel stickerın kayıp olduğunu farketti. Neyse ki çocuk stickerları kendi başına çıkardı.

Kalem

cocuklarin-yuttugu-ilginc-maddeler-7923870

Bir bebek, 15 cm, yani gövdesinin yarısı kadar kalemi yuttu. Kalem büyük ihtimalle, o küçüklükte bir bebeğin yuttuğu en büyük uzun obje.

Kaynak: milliyet.com.tr/pembenar