kidokelime-bg1

kidokelime_app_icon

KELİME ÖĞRENME UYGULAMASI

Okul öncesi dönemdeki çocukların, okuma ve yazma öğrenmeye eğlenceli bir giriş yapabilmeleri için tasarlandı. İçeriği çağdaş öğretim yöntemlerine uygun bir biçimde hazırlandı. Ekibimizdeki çocuk gelişim uzmanlarının kontrolünde titizlikle geliştirip, miniklere test ettirildi.

Kidolindo ekibi olarak miniklere keyifli bir öğrenme deneyimi sunarak birlikte nitelikli zaman geçirmenizi hedefliyoruz.

kidokelime-bg2

NE İŞE YARAR

kido_kelime_logo  sayesinde minikler küçük ve büyük harfleri görerek ve duyarak öğrenme pratiği yapabilirler. Kelimelerin hangi harflerden oluştuğunu görebilir, her bir harfin sesini duyup, o sesi çıkartmaya çalışarak tekrar ederler. Ekranda gördükleri objelerin isimlerini duyarak bir sonraki aşamada hangi sesin hangi objeye ait olduğunu eşleştirebilirler. İnteraktif animasyonlar ve yönlendirmelerle eğlenerek öğrenirler.

NELER VAR?

kido_kelime_logo  5 aşamadan oluşur; Alfabe, Kelimler Sesi Bul, Harfi Bul ve Yapboz.

Bu uygulama sayesinde minikler küçük ve büyük harfleri görerek ve duyarak okuma yazma pratiği yapabilirler. Kelimelerin hangi harflerden oluştuğunu görebilirler.
kido_kelime_ari
kidokelime_papatya

Çocuklar 3 yaşından itibaren kendi kelime dağarcıklarını oluşturmaya başlarlar. Kelimeleri kendilerine özel seslerle birleştirirler ve bunu kendilerince bir oyuna çevirirler. ‘Sesi Bul’ kısmı bu konuda miniklere çok yardımcı olacaktır. 4 yaşından itibaren çocuklar, her bir harfin sesini ve şeklini hatırlamaya başlarlar. Doğru yönlendirmeler ve uygulamalarla çocuklar ortalama 4,5-5 yaşında okumayı sökebilirler.

kidokelime_iglo
kidokelime_penguen

kido_kelime_logo ayrıca; duyma ve telaffuz etme aktivitelerine de uygulamada yer vermiştir. Çocuklar her bir harfin sesini duyup, o sesi çıkartmaya çalışır. Ekranda gördükleri objelerin isimlerini duyarak bir sonraki aşamada hangi sesin hangi objeye ait olduğunu eşleştirebilirler.

kidokelime_layers

ÇOCUĞUNUZ NELER ÖĞRENİR??

Dilin temel yapı taşlarını öğrenir,
Fonetik olarak, okur, yazar ve heceler,
Harfleri telaffuz eder
Okuma ve yazmaya giriş yapar
Okuma ve yazma pratiği yapar
El yazısını pekiştirir
Harfleri ve sesleri ayırt eder
Görüntü ve ses eşleştirmesi yapar
Eğlenerek öğrenir

ÇOCUĞUNUZUN HANGİ YÖNLERİNİ GELİŞTİRİR?

Düşünme, anlama, sıralama, sınıflandırma, ilişki kurma gibi zihinsel becerilerini,
Dil becerisini,
İnce motor ve kas becerilerini,
El-göz koordinasyonunu geliştirir.

Uygulama sayesinde çocuklar okuma yazmaya giriş yaparak, el yazısı pekiştirebilir, kelime ve sesleri bulup birleştirebilirler. Böylece geleceğe ve okul hayatına yönelik önemli kazanımlar elde ederler.

İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

app_store

^